Meble kontraktowe – co jeszcze trzeba wiedzieć?

Choć meble kontraktowe stają się coraz popularniejszym rozwiązaniem, ponieważ przedsiębiorcy chcą poznać wszystkie szczegóły. Jakie są zalety mebli kontraktowych? Jak wygląda produkcja takich mebli?

Jakie są zalety mebli kontraktowych?

Meble projektowane są w taki sposób, aby można je było rozwijać w przeróżnych konfiguracjach w zależności od życzeń klienta. Najważniejszymi zaletami mebli kontraktowych są:

  • perfekcyjne dopasowanie do wnętrza, dzięki temu każdy cm2 powierzchni jest maksymalnie wykorzystany, co jest bardzo ważne zwłaszcza w niewielkich przestrzeniach;
  • spójność mebli z wizerunkiem firmy. Design umeblowania dostosowany jest zawsze do wizerunku firmy oraz oczekiwań klienta. Dlatego meble kontraktowe często zawierają logo, lub inne formy dekoracyjne typowe dla firm lub instytucji. Na życzenie klienta można wygrawerować logo nawet na suknie bilardowym.
  • brak kompromisów w projektach. Projekt i produkcja mebli kontraktowych odbywają się zawsze wyłącznie na życzenie klienta i wg jego potrzeb. W takiej sytuacji nie ma żadnego miejsca na kompromisy, które najczęściej są przy masowych produkcjach. Meble kontraktowe pozwalają zrealizować projekty bez rezygnacji z bezpieczeństwa czy wygody;
  • optymalne wykorzystanie każdej przestrzeni. Aranżacja wnętrza z meble seryjne zawsze związaną jest z ustępstwami. Bardzo trudno znaleźć modele, które wpisują się w istniejące pomieszczone. Meble kontrastowe wypełniają przestrzeń z do 1 mm, przy jednoczesnym dbaniu o praktyczność zabudowy;
  • są zgodne ze współczesnymi trendami. Meble kontraktowe wykonywane są zgodnie z najnowszymi technikami produkcji i marketingu.

Jakie są ceny mebli kontraktowych?

Ceny mebli kontraktowych zaczynają się kilkuset złotych za metr bieżący. Jest ona uwarunkowana przez lokalizację, materiał oraz cenę robocizny. Oczywiście cena nie powinna być najważniejszym czynnikiem decydującym o zakupie mebli kontraktowych.